Kaip Parengti Pagrindą Skardiniam Angarui arba Garažui, sandėliukui: Svarbiausi Patarimai

Prieš įsigyjant skardinį angarą ar garažą, svarbu tinkamai pasiruošti pagrindui, kuris užtikrins ilgalaikį ir stabilų statinio naudojimą. Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos vertėtų žinoti ir atsižvelgti renkantis pagrindą.

1. Betoninio Pagrindo Svarba

Prieš pristatant gaminį, kiekvienas užsakovas turi paruošti tvirtą ir suniveliuotą pagrindą. Geriausias ir patikimiausias variantas yra betoninis pagrindas, kuris yra 15-25 cm didesnis nei angaro ar garažo, skardinio statinio plotis ir ilgis. Betoninio pagrindo paruošimas yra esminis žingsnis užtikrinant statinio stabilumą ir ilgaamžiškumą.

2. Pagrindo Paruošimas

Norint tinkamai paruošti betoninį pagrindą, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Pirmiausia, reikia tinkamai išlyginti plotą, pašalinti visas duobes, šiukšles ir kliūtis. Tada būtina įsitikinti, kad pagrindas yra pakankamai tvirtas ir suniveliuotas, kad statinys būtų pastatytas ant stabilaus pagrindo.

3. Tvirtinimo Būtinybė

Papildomai galima užsisakyti statinio tvirtinimą prie pagrindo. Tvirtinimas yra būtinas, siekiant užtikrinti statinio stabilumą ir saugumą, ypač esant krituliams ir stipriam vėjui. Tačiau svarbu paminėti, kad užsakovas gali atlikti tvirtinimą savo ruožtu. Mes atliekame tvirtinimą tik prie betoninio pagrindo. Jei pagrindas yra išklotas trinkelėmis ar plytomis, išeitis – poliai tvirtinimo taškuose, kurie taip pat užtikrins statinio stabilumą ir saugumą.

1.Betoninė aikštelė.

Geriausias būdas yra įrengti plokštuminius pamatus. Tai solidus, greitas ir ilgalaikis sprendimas:

1. Išdėstome medines lentas pagal mūsų garažo, angaro kontūro matmenis taip, kad iš kiekvienos pusės būtų po 15- 25 cm didesnis plotas.
2. Lentas tvirtiname iš išorės taip, kad pilamo betono jėga neišverstų konstrukcijos. 
3. Įpilame betoną (pagal skiedinio rekomenduojamą storį) į mūsų paruoštą garažui klojinį.
4. Laukiame 2-3 dienas, priklausomai nuo oro, o betonui sustingus, galima atplėšti klojinio lentas.

2. Betoniniai perimetriniai, juostiniai pamatai – fundamentas

Kitas būdas – įrengti juostinius pamatus:

1. Ant žemės nubraižome mūsų garažo kontūro linijas
2. Iškasame 20 cm pločio ir 30 cm gylio griovį palei garažo kontūrą (gali skirtis priklausomai nuo laikančiojo grunto savybių).
3. Kiekvienoje pusėje pamatas turi išeiti po 10 cm už kontūro linijos.
4. Po to mūsų griovį užpilame betonu.
5. Laukiame 2-3 dienas, kol betonas sustings.

3. Poliniai pamatai – betoninės plokštės.

1. Išdėstome juos palei garažo kontūro liniją. Mažiausiai 4 po vieną kiekviename kampe (jei konstrukcija yra pvz. 3×2 m).
2. Didelių konstrukcijų atveju siūlome panaudoti didesnį blokelių skaičių.
3. Prašome pasirūpinti, kad visi blokeliai gulėtų lygiai.
4. Garažo vidų galima užpildyti biria medžiaga: statybiniu laužu, žvyru, skalda ir pan.

4. Trinkelės- atraminiuose taškuose reikalinga išimti kelias trinkeles ir 20x20x20 cm išbetonuoti tvirtinimo vietas, kaip 8 nuotraukoje pamatų darymo pavyzdyje. Nuotraukų galerijoje apačioje.

Dėmesio: prie trinkelių, šaligatvio plytų, betoninių ar kitų blokelių konstrukcijos netvirtinama! (nerekomenduojame, skyla, nepatvaru).
Tai gana paprastas sprendimas, tačiau šios rūšies pagrindo Jums naudoti nerekomenduojame.
Tvirtinimo metu grindinys skyla.
Tačiau galima ištraukti dalį trinkelių ir įrengti, pvz., polius, prie kurių bus ankaruojamas garažas, arba įrengti juostinius pamatus, o po to vidų iškloti grindiniu.

Atsižvelgdami į šiuos patarimus, galite būti tikri, kad jūsų skardinis angaras arba garažas bus pastatytas ant tinkamai paruošto ir stabilaus pagrindo, užtikrinant jūsų turto apsaugą ir ilgalaikį naudojimą.

Taisyklingai paruošto pagrindo pavyzdžiai:

Prev Post

Leidimai satybai

Compare listings

Compare